БРИТАНСКИ ОБАВЕШТАЈЦИ ТВРДЕ: Руске трупе ће напредовати у „већини сектора“ у Украјини
ПРЕМА речима британских обавештајних званичника у уторак, Владимир Путин је издао директиве руским војним снагама да напредују у већини сектора у Украјини.
Фото Танјуг/АП
Званичници наводе да је Вагнер група, Путинова наводна „приватна војска“, постигла ограничен напредак у близини Бахмута, града који се налази у источном региону Донбаса где су тренутно у току нека од најинтензивнијих непријатељстава.
-У последња три дана, снаге Вагнерове групе су готово сигурно оствариле даље мале успехе око северне периферије спорног града Бахмута у Донбасу, укључујући и село Красна Гора. Међутим, организована украјинска одбрана се наставља у тој области. Тактичко руско напредовање јужно од града вероватно је мало напредовало.
На северу, у сектору Кремна-Сватово у Луганској области, руске снаге предузимају сталне офанзивне напоре, иако је сваки локални напад и даље сувише малих размера да би се постигао значајан продор. Русија вероватно има за циљ да преокрене неке од успеха које су украјинске снаге оствариле током септембра-новембра 2022: постоји реална могућност да је њихов непосредни циљ напредовање на запад до реке Жерберец.
Све у свему, тренутна оперативна слика сугерише да се руским снагама дају наређења да напредују у већини сектора, али да нису прикупиле довољну офанзивну борбену моћ ни на једном правцу да би постигле одлучујући ефекат.
БОНУС ВИДЕО - ТЕНКОВСКИ МАНЕВРИ У ЛЕЊИНГРАДСКОМ РЕГИОНУ:Посаде у руским тенковима Т-90М вежбају гађање у покрету
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (1)