БУГАРСКА ЕВРОПАРЛАМЕНТАРКА: Рат је испровоциран и почео је 2014, ако будемо размишљали о победнику и губитнику мира неће битиу Украјину
БУГАРСКА посланица Европског парламента Елена Јончева позвала је да се сукоб између Русије и Украјине реши мирним путем, истакавши да мир неће скоро наступити ако се буде размишљало у оквирима „победник-губитник“.

Фото АП
-Доћи ће дан када ће морати да се разговара о миру, о враћању поверења. Ако будемо размишљали о категоријама 'победник и губитник' то се неће десити. То се неће десити ускоро. Сукоб ће тињати. Свака ескалација доводи до гомилања међусобне мржње која се пре или касније претвара у гориво за акцију, казала је Јончева.
Говорећи о узроцима сукоба у Украјини, она је подсетила на самит НАТО-а из 2008. године након којег су се учесници састанка договорили да ће Украјина и Грузија у будућности постати чланице Алијансе.
-Рат је заиста био испровоциран. У ствари је почео 2014. године. Русија је 2008. године доживела као претњу ширење НАТО-а на рачун Украјине. Да подсетим да је тада у Букурешту потписан споразум са обећањима Кијеву, али без конкретних корака и рокова. У неком смислу су земље Алијансе дале Украјину Русији на тацни, прешле су оно што је Москва сматрала црвеном линијом, казала је посланица Европског парламента.
Такође је изразила подршку једном од оснивача групе „Пинк Флојд“ Роџеру Вотерсу који је недавно говорио на седници Савета безбедности УН.
-Роџер Вотерс је имао храбрости да се обрати земљама чланицама Савета безбедности УН и да јасно изнесе свој став, оценила је она.
Раније је један од оснивача и лидера групе „Пинк Флојд“ Роџер Вотерс изјавио на састанку Савета безбедности УН да сматра да је руска операција у Украјини била испровоцирана. Такође се обратио председницима САД, Русије, Украјине, затим САД, НАТО, Русију, ЕУ, да одмах промене политику и да се договоре о примирју у Украјини.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ТЕНКОВСКИ МАНЕВРИ У ЛЕЊИНГРАДСКОМ РЕГИОНУ:Посаде у руским тенковима Т-90М вежбају гађање у покрету
Препоручујемо

АМЕРИЧКИ ИНСТИТУТ ЗА ПРОУЧАВАЊЕ РАТА: Русија преувеличава напредовање војске у Уркајини
13. 02. 2023. у 17:26

ЛЕОПАРД ТЕНКОВИ ЋЕ ГОРЕТИ: Шеф ПМЦ Вагнер казао када би Бахмут могао да буде заузет
15. 02. 2023. у 17:34

РАТ У УКРАЈИНИ: Руске трупе пробиле фронт, ВСУ се повукао 3 км; Жестоке борбе за Бахмут ВСУ шаље појачања (ФОТО,ВИДЕО)
15. 02. 2023. у 06:58 >> 00:21

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)