ТУЖНЕ ВЕСТИ ИЗ ТУРСКЕ: Преминуло дете које је данас извучено из рушевина, након што је у њима провело 296 сати

Дејана Калинић
Дејана Калинић

18. 02. 2023. у 13:41

ДЕТЕ (12) које су спасиоци данас, са још две особе, извукли из рушевина 296 часова након разорног потреса, подлегло је повредама на путу до болнице.

ТУЖНЕ ВЕСТИ ИЗ ТУРСКЕ: Преминуло дете које је данас извучено из рушевина, након што је у њима провело 296 сати

FOTO: AP/Tanjug

Две старије особе и дете провели су 13 дана под рушевинама, а спасиоци су јутрос успели да се пробију до њих.

Нажалост, дете је издахнуло недуго након што је извучено на сигурно.

Министар здравља Фахретин Коца рекао је да је из рушевина извучен брачни пар.

- Извукли смо жену по имену Рагда (45) и њеног супруга Мухамеда (49). Они су 296 сати били под рушевинама, и сада су пребачени хеликоптером у болницу у Адани. Њихово опште стање је добро, а витални знаци су стабилни. Обоје су били при свести - рекао је Коца.

(Телеграф)

БОНУС ВИДЕО: СПАШЕНА ПОСЛЕ 40 САТИ У РУШЕВИНАМА: Спасиоци у Салкину у Сирији извлаче исцрпљену девојчицу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

УКРАЈИНА ЈЕ ДАЛА ПУТИНУ ПОВОД ДА ЈЕ РАСТУРИ ОД БОМБАРДОВАЊА Трамп упозорава на жестоку ескалацију