ЕУ БРИНЕ О УКРАЈИНИ: Борељ - Запад мора повећати војну помоћ и убрзати испоруку оружја
ШЕФ спољне политике ЕУ Жозеп Борељ изјавио је данас да Запад мора повећати војну помоћ Украјини и убрзати њену испоруку.

FOTO: AP/Tanjug
- Мора се учинити више и брже. Има још много посла. Морамо повећети и убрзати испоруку наше војне помоћи - рекао је Борељ у говору на Минхенској безбедносној конференцији.
Он је додао да подржава предлог Естоније да ЕУ купи наоружање у име својих чланица да би помогла Украјини, преноси Ројтерс.
Овај предлог јуче је представила премијер Естоније Каја Калас на конференцији у Минхену.
- Потпуно се слажем са предлогом естонског премијера и радимо на томе. То ће функционисати - изјавио је Борељ.
БОНУС ВИДЕО: СИРИЈА ИЗ ВАЗДУХА: Погледајте последице разорног земљотреса у Џаблеху снимљене дроном

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (0)