ПУТИН РАЗГОВАРАО СА ЕРДОГАНОМ: Што пре успоставити праведан мир, Анкара спремна да помогне

П. З. С. / риа.ру

24. 02. 2023. у 18:02

ТУРСКИ председник Тајип Ердоган разговарао је телефоном са руским колегом Владимиром Путином, а стране су разговарале о ситуацији у Украјини и недавним земљотресима на југоистоку Турске, саопштила је канцеларија турског лидера.

ПУТИН РАЗГОВАРАО СА ЕРДОГАНОМ: Што пре успоставити праведан мир, Анкара спремна да помогне

Фото: АП


-Током разговора разговарано је о земљотресима у Турској и догађајима у вези са руско-украјинским ратом, који је завршио своју прву годину. Председник Ердоган је захвалио руском председнику Путину на солидарности коју је показао у вези са земљотресом, рекао је турски лидер.

Турски председник Тајип Ердоган најавио је спремност Анкаре да допринесе обнављању преговора за решавање ситуације у Украјини.

-Изјављујући да се мора успоставити праведан мир без даљих жртава и разарања у руско-украјинском рату, председник Ердоган је изразио искрену жељу да се обнови споразум постигнут у Истанбулу и да су спремни да дају сваки допринос овој ствари, саопштила је канцеларија турског председника.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ЈАНИК СИНЕР У ШОКУ ЗБОГ НОВАКА ЂОКОВИЋА! Ево шта је Србин урадио Италијану - одмах стигао одговор који је спустио Нолета