ТО МОЖЕ ПРОМЕНИТИ ТОК РАТА У УКРАЈИНИ: Британски генерал о главном адуту Русије
26. 02. 2023. у 11:18
ЈАЧАЊЕ улоге Ваздушно-космичких снага Русије могло би да промени ток рата у Украјини, рекао је пензионисани британски генерал сер Ричард Баронс за лист Дејли стар.
Mene ovo podseca na Milosevica. Nije hteo regularnu vojsku sa punom snagom odjednom da udari nego sve nesto napola.Neki arkani i grupe. A imali hiljade tenkova pisle ih rastopili. Tako ce i Rusija. Sad ih cuvaju kad im treba a onda kad izgube poklonice ih zapadu. Ili ih zapad navuce nekako ili saradjuju. Pa na kraju se sve preokrene na zapadnu stranu. Ili vec saradjuju
Rusija još nije počela provoditi puni obim ratnih operacija, a uvek zaboravljamo da ovo sada zovu SVO, znači na ograničenom području. Bila je nada da će se neko razuman naći i dogovoriti o prekidu rata. To je bila greška Ruske Armije. Tek od 10.oktobra 2022. počinju ozbiljne operacije ali još uvek ograničene u prostoru, jer je sada cilj uništiti što više žive sile nacista, i onda tek juriš u duboku pozadinu do Odese, Kijeva i Lavova.
Nikada u istoriji čovečanstva nije pobedio nacizam. Tako će biti i sada. Pogotovo to je tek sada dobro, pošto će ideologija nacizma, nestati ne samo u ukrajini, već i u svim zemljama odakle su došli na hiljade i hiljada stranih plaćenika.
Повезане вести
11 ЛЕТА ЖИВИ ПОД БОМБАМА Писмо руске девојчице из Донбаса Макрону: "Ако желите рат с Русијом, сетите се Наполеона!"
РУСКА девојчица Фаина Савенкова из Луганска, која већ више од деценију живи под сталним експлозијама, обратила се француском председнику Емануелу Макрону, који је Русију назвао "канибалском земљом" и подсетила да је Француска једна од држава које гарантују испуњење Минских споразума, који би требало да обезбеђују прекид ватре у Доњецкој и Луганској области.
01. 09. 2025. у 15:22
ДОК УКРАЈИНА ГОРИ: Откривено ШТА су јели на састанку Вашингтона и Кијева - НИЈЕ СЛУЧАЈНО
НАМЕРНИ дипломатски гест.
01. 12. 2025. у 09:19
РУСИЈА ЛАНСИРАЛА СКОРО 90 ДРОНОВА НА УКРАЈИНУ ТОКОМ НОЋИ: Нападнути северни, јужни и источни делови земље
УКРАЈИНСКА противваздушна одбрана (ПВО) оборила је 63 руска дрона током ноћи, саопштиле су Ваздухопловне снаге Оружаних снага Украјине.
01. 12. 2025. у 09:32
КОГА ТО САД ШАЉУ У МОСКВУ? Путин поручио: "Непристојно би било да то урадим - коначних верзија нема!"
"НЕКЕ ствари су фундаменталне природе и генерално видимо да америчка страна узима у обзир наш став, о којем се разговарало пре и после Аљаске."
27. 11. 2025. у 20:17
СВЕТ СЕ ПРЕТВОРИО У УХО Огласио се Путин о миру у Украјини и подели територије: "Може бити коначно решење - али САД верзија"
У СКЛАДУ са дискусијама на руско-америчком самиту на Аљасци и, у принципу, могу бити коришћени као основа за коначно мирно решење
24. 11. 2025. у 15:22 >> 15:22
Најновије из рубрике
(УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО) Достављач који је шутнуо жену уз главу послат у психијатријску болницу
ДОСТАВЉАЧ је у Новосибирску шутнуо старију жену у лице.
04. 12. 2025. у 23:25
"НАСТАВЉАМО ПРЕГОВОРЕ СА АМЕРИКОМ О ПРАВЕДНОМ МИРУ" Зеленски: Наш задатак је да добијемо потпуне информације о томе шта је речено у Русији
УКРАЈИНСКА делегација ће наставити преговоре у Сједињеним Државама како би разјаснила детаље састанка представника шефа Беле куће Доналда Трампа у Русији и координирала даље кораке за постизање праведног мира, изјавио председник Володимир Зеленски.
04. 12. 2025. у 22:45
Аустрија протерује зелену блокадерку „Климу Шакиру“
УЗ велико интересовање медија и појачано присуство полиције, пред Савезним управним судом у Грацу у среду је одржано саслушање немачке климатске активисткиње Ање Виндл у јавности познатије као „Клима Шакира“. Она се жали на двогодишњу забрану боравка коју јој је изрекла Савезна канцеларија за имиграцију и азил уз образложење да њене активности представљају „угрожавање јавног реда и безбедности“.
04. 12. 2025. у 22:37
ПОГОЂЕНО ХЕМИЈСКО ПОСТРОЈЕЊЕ У СТАВРОПОЉСКОЈ ПОКРАЈИНИ: Хитно се огласио Генералштаб Украјине
Oдбрамбене снаге погодиле су једно од највећих хемијских предузећа у Русији, "Невиномиски Азот" у Ставропољској Покрајини Руске Федерације, саопштио је Генералштаб Оружаних снага Украјине.
04. 12. 2025. у 22:30
"ПУТИН СВАКЕ НЕДЕЉЕ ДОКАЗУЈЕ ДА ЈЕ МОНСТРУМ" Фараж изнео тешке оптужбе на рачун руског председника
ЛИДЕР британске Реформистичке странке Најџел Фараж изјавио је данас да је руски председник Владимир Путин "изузетно опасан човек" након што је јавна истрага утврдила да је он наводно "морално одговоран" за смрт британске држављанке Дон Старџес, која је умрла након што је случајно дошла у контакт са нервним агенсом новичок, коришћеним у покушају убиства бившег руског шпијуна Сергеја Скрипаља.
04. 12. 2025. у 21:00
Коментари (3)