СУ-57 ОД МРТВОРОЂЕЂЕНЧЕТА ДО НАЈГОРЕГ ИЗНЕНАЂЕЊА ЗА НАТО: До краја 2024. Русија ће имати 44 ловца Су-57 Фелон

П. З. С. / bulgarianmilitary.com

28. 02. 2023. у 20:25

КАДА ће Русија добити први пук Су-57? Озбиљни западни стручњаци почели су да га називају „супер ловцем“ и „бисером руског војно-индустријског комплекса“.

СУ-57 ОД МРТВОРОЂЕЂЕНЧЕТА ДО НАЈГОРЕГ ИЗНЕНАЂЕЊА ЗА НАТО: До краја 2024. Русија ће имати 44 ловца Су-57 Фелон

Фото: Профимедиа/јутјуб принтскин/2022 VERUM VINCET BELLUM


-Године 2021. произвели су само три серијска Су-57, 2022. их је било још осам, а сада, 2023., говоримо о десет, иако Москва изгледа да има четрнаест на уму. Ако је тако, онда ће до краја 2023. године имати на располагању читав пук таквих машина, јер је сваки Су-57 као три конвенционална ловца генерације 4++ и делује у блиској вези са ништа мање моћним Су-35. , који за улазак у овај „врх“, недостају само пуноправне стелт технологије.

Ово је написао немачки часопис за авијацију Flug Revue, популаран и прилично ауторитативан у круговима стручњака за авијацију, у недавној серији чланака о раду авиона „пете генерације”. Тамо су процењене перспективе серијских ловаца и вишенаменских авиона, који су већ у употреби и у експлоатацији, у којима се стелт технологије у потпуности користе. У њему је руски „невидљиви“ ловац назван „супер ловцем“ и „бисером руског војно-индустријског комплекса“.

У међувремену, фабрика Комсомолск на Амуру пролази кроз револуционарну модернизацију. Нове производне технологије и аутоматизовани процеси се активно уводе како би се убрзала производња. Радови на изградњи су такође почели у августу на новом полигону за тестирање авионике, фарми резервоара и новом полигону за тестирање мотора, који планира да уђе у употребу средином 2023.

Руси се очигледно спремају да пређу са хомеопатске скале примене на брзо и значајно повећање. Производња 22 Су-57 очекује се 2024. године, а као резултат, њихов број би за две године требало да достигне 44.

Фото: Объединённая авиастроительная корпорация

Предстојећа испорука следеће серије Су-57 се очекује овог пролећа. А према експертима, ово би требало да повећа њихов број активних трупа на дванаест. До краја године можда ће их бити већ више од 22, а њихова апсолутна већина биће пребачена у западни и јужни војни округ, односно постаће директна претња НАТО-у и њиховим несрећним савезницима.

-Су-57 је дуго био најпотцењенији руски ловац. Речено је да су далеко инфериорнији у односу на Ф-22, а чак и више од Ф-35 у погледу прикривености. Али ево шта је занимљиво. Чини се да су Руси чекали да се излече „дечје болести“ стелт технологије и да стекну неопходно искуство на основу покушаја и грешака других људи. Њихова „стелт“ је очигледно супериорнија од Ф-35 у маневарској способности, домету и домету оружја. Мало је вероватно да ће Руси моћи да их створе у таквим количинама као што је Lightning 2, али за њих то јесте и није крајњи циљ“, написао је други стручњак из америчког часописа НИ, фокусирајући се на домет наоружања које чине “Фелона” заиста мултифункционалним.

Фото: lifenews.ro@LifenewsRo

Су-57 је пре свега изузетно моћан носач оружја ваздух-ваздух. Ово је напредна ракета П-77 под марком К-77, К-74М2 и хиперсонична П-74М2 са ултра-великим дометом. Иако је Су-57 првенствено дизајниран за мисије ваздух-ваздух, он се такође може похвалити одличним способностима за копнени напад са тактичком ракетом земља-ваздух Х-38, као и низом вођених пројектила из породице КАБ. Коначно, Су-57 може да носи и варијанту руске хиперсоничне ракете Х-47М2 Кинжал, укључујући и оне са нуклеарном бојевом главом.

За многе стручњаке, таква агилност у развоју руског „стелт“-а била је велико изненађење. Пројекат ПАК-ФА су до 2019. називали мртворођеним, 2020. Су-57 је подругљиво проглашен за „најгори стелт“, 2022. је прекласификован у „непријатно изненађење“, а сада је стигао до „супер разарача и директног, а јасна претња НАТО-у”. Добра динамика.

Главна ствар је, по мишљењу локалних руских стручњака, „да не престанемо да изненађујемо наше изгубљене „партнере“, иначе је боље остати у светом незнању“.

БОНУС ВИДЕО - ПОДРШКА ОД ТЕРМИНАТОРА: Снимци руских оклопних возила током борбе у Украјини

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

Коментари (0)

АЛТА ЗА ДЕЧЈЕ ОСМЕХЕ: Пакетићи донели радост малишанима из Дома „Колевка”