БУГАРИ ЗАБИЛИ НОЖ У ЛЕЂА ЕУ? Не желе санкције Русији због једног кључног ресурса

Танјуг

05. 03. 2023. у 17:23

ПРЕЛАЗНА влада Бугарске припрема захтев за изузеће ако Европска унија уведе санкције на руску нуклеарну енергију, изјавила је заменица министра енергетике Еленка Божков.

БУГАРИ ЗАБИЛИ НОЖ У ЛЕЂА ЕУ? Не желе санкције Русији због једног кључног ресурса

Фото Pixabay

Она је за БНТ рекла да ће Бугарска тражити изузеће од санкција за увоз делова за нуклеарне електране који се не могу производити изван Русије, укључујући софтвер и хардвер који се користе у НЕ Козлодуј.

- Земље које поседују такву опрему сматрају да би ове испоруке требало да се наставе. У супротном, погођене земље имају право да предузму контрамере - рекла је Божков не прецизирајући које би то мере могле да буду.

БОНУС ВИДЕО: ВЕЖБЕ У РАТНИМ УСЛОВИМА - Посаде руских тенкова Т-80БВМ вежбају гађање

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМПА ПИТАЛИ ДА ЛИ ЈЕ ПУТИН ДИКТАТОР: Амерички председник изненадио одговором

ТРАМПА ПИТАЛИ ДА ЛИ ЈЕ ПУТИН ДИКТАТОР: Амерички председник изненадио одговором

НОВИНАРИ су Трампа питали хоће ли руског председника Владимира Путина означити као „диктатора“, с обзиром на то да је претходно тим речима описао украјинског председника Володимира Зеленског.

24. 02. 2025. у 19:45

Коментари (0)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Уведене санкције олимпијском шампиону који је шокирао свет