ШЕФ АУСТРИЈСКЕ ДИПЛОМАТИЈЕ ЗА ДИЈАЛОГ СА МОСКВОМ: Опасно је рећи да Украјина мора да попусти

Novosti online

06. 03. 2023. у 20:53

МИНИСТАР спољних послова Аустрије Александер Шаленберг сматра да не треба затварати канале за дијалог са Русијом.

ШЕФ АУСТРИЈСКЕ ДИПЛОМАТИЈЕ ЗА ДИЈАЛОГ СА МОСКВОМ: Опасно је рећи да Украјина мора да попусти

Foto: EPA/VALDA KALNINA

- Нема никакве сумње: без икаквих 'ако' и 'али' подржавамо Украјину у њеној борби за обнављање територијалног суверенитета и интегритета. Русија грубо крши све основне принципе Повеље Уједињених нација - рекао је Шаленберг у интервјуу за аустријски лист "Стандард", а пренеле су "РИА Новости".

Међутим, како је додао аустријски шеф дипломатије, не сме да се пресече ниједан мост, ниједан канал дијалога с Москвом.

- Уз то, биће нам потребне и преговарачке платформе као што је Организација за европску безбедност и сарадњу када за то дође време - додао је он.

Шаленберг је навео и да се нада да ће у руско-украјинском сукобу поново настати ситуација у којој ће бити места за дипломатију и додао да "до тога још нисмо стигли" и да Русија, према његовом мишљењу, тражи решење на бојном пољу.

- Опасно је рећи да Украјина мора да попусти и одрекне се неких делова своје територије. Апсолутно ми је јасно: нема решења за Украјину без Украјине - истакао је Шаленберг.

(РТ Балкан)

БОНУС ВИДЕО: Руски дронови

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК У ЊУЈОРКУ: Погледајте шта је Путинов специјални изасланик донео на разговоре са САД (ФОТО)

ШОК У ЊУЈОРКУ: Погледајте шта је Путинов специјални изасланик донео на разговоре са САД (ФОТО)

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик руског председника Владимира Путина Кирил Дмитријев донео је на разговоре са званичницима у Сједињеним Америчким Државама бомбоне које на омотима имају Путинове цитате.

26. 10. 2025. у 17:16

ШТА СЕ ДЕШАВА У ПОКРОВСКУ? Ситуација за Украјину је много гора него на мапама, Сирски побеснео

ШТА СЕ ДЕШАВА У ПОКРОВСКУ? Ситуација за Украјину је много гора него на мапама, Сирски побеснео

РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је данас да је град Покровск у Доњецкој области опкољен, док његови генерали тврде да је у граду и околини блокирано више од пет хиљада украјинских војника.

26. 10. 2025. у 18:54

ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ! Водитељка одбрусила Вељку - Озбиљан комплекс!

"ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ!" Водитељка одбрусила Вељку - "Озбиљан комплекс!"

НАКОН што је боксер Вељко Ражнатовић покушао да исмеје перформанс водитељке Јоване Јеремић, који је уприличила током прославе њеног рођендана, она му је брзо јавно узвратила, у свом стилу.

26. 10. 2025. у 10:48

Коментари (1)

ТРАНСФЕР БОМБА ЦРНО-БЕЛИХ! КК Партизан довео огромно појачање!