ФРАНЦУЗИ НА УЛИЦАМА: Плакати против председника Макрона

Г. Чворовић

07. 03. 2023. у 16:06

ФРАНЦУЗИ су одлучни да се на улици успротиве пензијској реформи којом се годиште за одлазак у пензију померају са 62 на 64.

ФРАНЦУЗИ НА УЛИЦАМА: Плакати против председника Макрона

Фото: АП

Улице су пуне људи, а градови су облепљени различтим плакатима. На једном од њих, председник државе је представљен у краљевској одори.

- Макрон, потценитељ Републике - стоји на плакату Комунистичке партије, док испод тога пише "За срећну и пуну пензију с 60 година".

Студенти су се прикључили протесту, а на многим бандерама оставили су плакат следеће садржине:

- Блокирајмо 7. марта наше факултете и средње школе, против пензије с 64 године.

На зидовима су честе пароле следеће садржине:

- Не Макроновој пензијској реформи.

Протести су у среду окупили на улицама Француске више од милион људи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци