УКИНУТЕ САНКЦИЈЕ МАЈЦИ ШЕФА ВАГНЕРА: Пригожин једини крив за радње у Украјини, навео је Општи суд
МАЈКА Јевгенија Пригожина, власника Вагнер групе, одлуком суда је скинута са листе санкција Европске уније.

Фото Танјуг/АП
- Упркос чињеници да је Пригожин одговоран за радње које су нарушиле територијални интегритет, суверенитет и независност Украјине, веза госпође Пригожине са њеним сином, која је успостављена у време доношења рестриктивних мера, заснива се само на њиховом односу и стога није довољан да оправда њено укључивање у рестриктивне мере - навео је Општи суд у пресуди.
Виолета Пригожина (73) додата је на листу европских санкција када је Русија отпочела инвазију на Украјину 24. фебруара 2022. године, под изговором да је она власница неколико фирми које се повезују са њеним сином.
Вагнерова паравојна организација, коју је основао Пригожин, има блиске везе са Кремљом и углавном делује мимо закона и суочава се са оптужбама за ратне злочине и кршење људских права пријављених у разним подручјима у којима је учествовала, укључујући Сирију, Либију и Украјину где је подржавала проруске сепаратисте од 2014. године.
За земље чланице ЕУ, ове "везе" између мајке и сина значиле су да је стога подржавала акције и политике које подривају територијални интегритет, суверенитет и независност Украјине.
Док се налазила на листи санкција Пригожина није могла да путује у земље ЕУ, а била јој је и замрзнута покретна и непокретна имовина коју има у земљама блока.
(Телеграф.рс)
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ЛОВЦИ-БОМБАРДЕРИ ПОНОВО НА ЗАДАЦИМА - Снимци борбених активности посада у авионима Су-25
Препоручујемо


НЕСТАЛА СА СЦЕНЕ ПОСЛЕ ПОРОЂАЈА: Где је и како данас изгледа чувена Зана Нимани
08. 03. 2023. у 10:09

НАМЕЊЕНО ЗА ТУЖНЕ ПРИЛИКЕ: Које цвеће нипошто не би требало да поклањате за 8. март
08. 03. 2023. у 07:44

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."
ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.
13. 05. 2025. у 16:57
Коментари (0)