НИСУ НИ СТИГЛИ, А ВЕЋ ИХ ПОПРАВЉАЈУ: Спрема се центар за ремонт украјинских "леопарда"
ПОЉСКА почиње изградњу објеката у којим ће се вршити поправка украјинских тенкова "леопард", изјавио је данас заменик премијера Пољске и министар одбране те земље, Маријуш Блашчак.

FOTO: AP/Tanjug
Резервни делови за ове тенкове не производе се већ двадесет година и тренутно их има мање него што би требало, подсетио је пољски званичник, након чега је додао да је то уједно и главни проблем када се ради о тим тенковима, о чему је већ разговарао са немачким колегом, Борисом Писторијусом.
Центар за поправку тенкова налазиће се у граду Гљивице, на југу земље, и у њему ће се поправљати сви "леопарди" коју су већ стигли у Украјину, као и сви они за које се зна да ће Кијеву ускоро бити испоручени.
- Спремни смо да обновимо производњу тих резервних делова, заједно са Немачком. Разговарамо о томе да се 'леопарди', који се већ налазе у Украјини или који тек треба да стигну у њу, поправљају у Пољској - поручио је данас Блашчак.
Он је казао и да је данас у Украјину из Пољске стигло још десет тенкова "леопард 2" од укупно 14 који су јој били обећани. Тенкове су послали и Канада, Норвешка и Шпанија, а Пољска, како је открио, покушава да убеди Шпранију да Кијеву пошаље још додатна четири тенка.
Варшава је, како је казао, завршила и обуку украјинских војника, који су сада оспособљени да користе "леопарде".
БОНУС ВИДЕО: ПРВИ "ЛЕОПАРД" ТЕНКОВИ СТИЖУ У УКРАЈИНУ - Транспорт са аеродрома у Канади
(РТ)
Препоручујемо

(АНКЕТА) Питали смо Београђане шта мисле о Луку Блеку? Одговори су БАШ "ШАРЕНИ"
09. 03. 2023. у 12:16

"НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ!" Орбан се хитно јавио из Копенхагена
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан навео је из Копенхагена, где учествује на самиту Европске политичке заједнице, да је ситуација озбиљна и да се на столу налазе, "отворени, ратно оријентисани предлози".
02. 10. 2025. у 08:59

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)
ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.
02. 10. 2025. у 10:47

ВЕДРАНА ОГОРЧЕНА: "Пилић је био хришћанин! Срамота за Сплит, само мртав Пилић може бити - велики Пилић"
ХРВАТСКИ тениски ас Никола Пилић преминуо је у 87. години живота у Ријеци, а сахрањен је протеклог викенда у Опатији, граду у којем је провео последње дане живота.
02. 10. 2025. у 07:20
Коментари (0)