ВСУ О ПРОГНОЗИ НАТО-А ЗА „ПАД БАХМУТА“: Не разумеју у потпуности ситуацију у граду и на фронту
ИЗЈАВЕ НАТО-а да би окупатори наредних дана могли да заузму Бахмут у Доњецкој области указују на неразумевање ситуације.

Фото Танјуг/АП
-Мислим да им је тешко да у потпуности разумеју логику рата овде. Они томе приступају чисто прагматично са сувим прорачунима, понекад не схватајући да су Украјинци стекли много већу стабилност, нестандардне акције и моћ тактичке одлуке током годину дана у рату. Мислим да други то треба да проуче. Они то већ проучавају. Мислим да се према таквим изјавама треба односити са поштовањем, али са разумевањем да не разумеју у потпуности целу ситуацију, рекао је Черевати.
Према његовим речима, добар пример како НАТО може да греши у прогнозама била је ситуација у првим данима рата. Тада је Алијанса веровала да би Кијев могао пасти за неколико сати.
НАТО ПРОГНОЗА ЗА БАХМУТ
Генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг изјавио је јуче, 8. марта, да би руски освајачи наредних дана могли да заузму град Бахмут у Доњецкој области. Према његовим речима, могуће хватање Бахмута неће нужно одражавати почетак прекретнице у рату у Украјини.
-Оно што Русији недостаје квалитативно, они (Руси – прим. аут.) покушавају да надокнаде квантитативно. Претрпели су велике губитке. Али, истовремено, не можемо искључити да би Бахмут на крају могао пасти у наредних неколико дана, нагласио је он.
Борбе за тврђаву Бахмут трају више од месец дана. Западни медији су сазнали да је, према речима званичника НАТО-а, Руска Федерација изгубила најмање пет пута више војника у биткама за Бахмут него Украјина.

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

"Данас ђаво посебно ужива у тим нашим СЛАВАМА - ти људи су обманути!"
ОТАЦ Рафаило Бољевић упозорава да многи Срби данас славом више заваравају демоне него што славе Бога. Светитељ се често изругује када се слава претвори у пагански догађај.
19. 10. 2025. у 10:46
Коментари (0)