ЗАХАРОВА: Слобода вероисповести у Украјини талац бандита кијевског режима
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Русије Марија Захарова рекла је, поводом изјаве украјинског министра културе о монасима из Кијевско-печерске лавре, да је слобода вероисповести у Украјини „талац бандита кијевског режима“.
Фото: ЕПА
Министар културе Александар Ткаченко изјавио је да монаси Кијевско-печерске лавре могу да остану у манастиру уколико пређу у расколничку Православну цркву Украјине.
Директно, без икаквог снебивања, кијевски режим је изнео злочиначку логику, рекла је она и додала да је слобода вероисповести у Украјини талац тог режима.
Подсетимо, национални споменик „Кијевско-Печерска лавра“ је раније обавезао монахе канонске Украјинске православне цркве да напусте зграде које су им припадале до 29. марта.
Украјинска радна група за припрему предлога и препорука за организацију извршења појединачних задатака везаних за рад религиозних организација, утврдила је да је манастир прекршио услов уговора о коришћењу државне имовине. Комисија није навела садржај и детаље кршења.
Министар спољних послова Русије Сергеј Лавров упутио је писмо генералном секретару УН и актуелном председнику ОЕБС-а у којем је скренуо пажњу на кршења права православних верника у Украјини и позвао их да утичу на Кијев како би спречили насилно исељење монаха из Кијевско-печерске лавре, наводи се у саопштењу Министарства спољних послова Русије.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
БОРБЕ У БЛИЗИНИ СВАТОВА И КРЕМЕНАЈЕ: Руски војници користе системе "Град" и хаубице "Мста-С"
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Жестоке борбе настављене у Запорожју; ВСУ се повлачи код Авдејевке (ФОТО/МАПА/ВИДЕО)
15. 03. 2023. у 06:39 >> 03:05
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)