ПАРИЗ ДЕПОНИЈА, А ОНИ БРАНЕ ПРАВА ПАЦОВА: Манифестације у Паризу у заштиту глодара

МЕЂУ разбацаним хрпама десет хиљада тона смећа које се ових дана нагомилало због штрајка радника градске чистоће, размилео се велики број пацова. Управо у таквој ситуацији, једно престоничко удружење за заштиту животиња устало је у њихову заштиту и организвало манифестацију подршке овим глодарима.

ПАРИЗ ДЕПОНИЈА, А ОНИ БРАНЕ ПРАВА ПАЦОВА: Манифестације у Паризу у заштиту глодара

Горан Чворовић

Асоцијација "Париз Животиње Зоополис" (ПАЗ) манифестовала је због окрутног понашања према пацовима. Њихов скуп у суботу је био замишљен тако да се пошаље порука да ове животиње нису извор сваког зла како се представља.

- Желимо етичке и ефикасне методе. Пацови нису наши непријатељи – поручили су из овог удружења, затраживши да се престане с њиховим тровањем или убијањем ударцима.  

У одбрану пацова поручили су да је реч о осетљивим, паметним и ематичним бићима која воле да се играју.

Истакли су да уништавање пацова на сурове начине између осталог није ни ефикасно. Као решење предложили су да власти обнове запуштене станове, имају бољу политику третирања отпада и да инвестирају више у истраживања.

БОНУС ВИДЕО: ГРАД СВЕТЛОСТИ ЗАТРПАН СМЕЋЕМ: У Паризу се навелико виде последице штрајкова

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.

27. 06. 2025. у 16:50

Коментари (0)

КАД ИМАТЕ МЕСИЈА СВЕ ЈЕ МОГУЋЕ! Интер Мајами сања нову сензацију и кује план да елиминише првака Европе