КИМ ПРЕДСТАВИО НОВЕ РАКЕТЕ, ОГЛАСИЛА СЕ БЕЛА КУЋА: "Они неће да разговарају"
САД не виде спремност Северне Кореје да прихвати понуду Вашингтона да одржи разговоре о свом програму нуклеарног наоружања, али понуда је и даље отворена, изјавио је портпарол Беле куће за националну безбедност Џон Кирби.
Фото: Профимедиа
- До данас нису показали никакву вољу за разговоре - рекао је Кирби новинарима у Белој кући.
Северна Кореја представила је јуче нове, мање нуклеарне бојеве главе, а лидер те земље Ким Џонг Ун посетио је Институт нуклеарног наоружања и позвао на повећање производње те врсте оружја, јавила је данас државна севернокорејска агенција КЦНА.
Ким Џонг Ун је истакао да непријатељ Северне Кореје није ниједна држава или посебна група људи, већ сам рат и нуклеарно разарање, преноси Ројтерс.
Према његовим речима, политика проширења нуклеарног арсенала Северне Кореје је усмерена искључиво на одбрану земље и регионалног мира и стабилности.
Северна Кореја је у понедељак ујутро испалила две балистичке ракете кратког домета у море, код своје источне обале, саопштила је јужнокорејска војска. Ове ракете лансиране су уочи доласка америчког носача авиона у Јужну Кореју.
У 2022. лансирала је више од 90 ракета - највише у једној години - упркос томе што је подвргнута низу санкција УН, САД, ЕУ и суседних земаља.
БОНУС ВИДЕО: СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАЛА ДВЕ БАЛИСТИЧКЕ РАКЕТЕ - Одговор на маневре САД и Јужне Кореје
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (2)