ПОВРЕЂЕНА И ДЕВОЈЧИЦА: Број жртава експлозије у Санкт Петербургу порастао на 32
БРОЈ жртава експлозије у кафићу у Санкт Петербургу, у којој је убијен ратни дописник Владлен Татарски (право име Максим Фомин), повећан је на 32, а 10 њих је у тешком стању, саопштила је прес-служба руског Министарства здравља.
FOTO: Tanjug/AP
Претходно је саопштено да је у експлозији повређено 30 људи.
Међу повређенима је и 14-годишња девојчица.
FOTO: Tanjug/AP
До експлозије је дошло у недељу вече, а извор РИА Новости рекао је да је експлозивну направу донео, како се претпоставља, неко од посетилаца, у кутији у којој је била фигурица - поклон Татарском.
Истражитељи су покренули кривични поступак по члану о убиству на начин који изазова општу опасност.
БОНУС ВИДЕО: ЕВАКУИСАНО ЧИТАВО МЕСТО: У Минесоти из шина исклизнули вагони теретног воза
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Зеленски прети Русији; ВСУ припрема контраофанзиву код Авдејевке и у Запорожју (МАПА/ФОТО/ВИДЕО)
03. 04. 2023. у 07:10 >> 02:05
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)