СНАЖАН ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО ФИЛИПИНЕ: Издато упозорење за цунами

Танјуг

04. 04. 2023. у 16:52

СНАЖАН земљотрес јачине 6,6 степени погодио је данас источни део Филипина, након чега је државна сеизмолошка агенција издала упозорење за цунами, пренео је Ројтерс.

СНАЖАН ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО ФИЛИПИНЕ: Издато упозорење за цунами

Фото: Новости

Епицентар је био на 120 киломеара од града Вига, на дубини од 45 километара, навео је Европски медитерански сеизмолошки завод, који је првобитно објавио да је земљотрес био јачине 6,3 степена.

Филипински институт за вулканологију и сеизмологију апеловао је на људе који живе у близини обале да се помере даље од океана, упозоравајући их да могу да се суоче са таласима високим један метар изнад просека и да би таласи могли да буду чак и већи у заливима и мореузима.

-Јавност је обавештена да буде у спремности у случају да се појаве велики таласи. Саветовано им је да се удаље од плажа, рекао је директор државне сеизмолошке агенције Тересито Баколол за ДЗММ радио.

Он је додао да засад нема извештаја о штети или жртвама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (0)

А ПОСЛЕ ХАОСА НА МАРАКАНИ... Ево шта је Владимир Стојковић сада доживео