ХОРОР У ИНДИЈИ: Полиција ухапсила петорицу мушкараца због ритуалног жртвовања људи
ИНДИЈСКА полиција ухапсила је пет мушкараца осумњичених за ритуално жртвовање људи, скоро четири године након што је у хиндуистичком храму откривено женско тело без главе.
Foto: Profimedia
Шанти Шо (64) убијена је и обезглављена мачетом 2019. године, током посете храму у Гувахатију, граду на далеком североистоку Индије, пише Гардијан.
Није било напретка у истрази све док њено тело није идентификовано у јануару, што је довело до обнављања истраге у којој је ухапшено неколико осумњичених, док су остали још на слободи.
Представник полиције је саопштио да су петорица осумњичених планирали убиство жене, а да је у убиству учествовало укупно 12 људи.
Према наводима полиције, Прадип Патак (52) је организовао убиство као део верског обреда како би обележио годишњицу смрти свог брата.
Како се наводи, он је веровао да ће приношење жртве умирити душу покојника.
Индијски национални биро за евиденцију злочина регистровао је 103 случаја жртвовања људи између 2014. и 2021. године, наводи Гардијан.
Ритуална убиства се обично изводе са образложењем да се умире божанства и чешћа су у удаљеним областима Индије, где је веровање у окултизам и враџбине широко распрострањено.
БОНУС ВИДЕО: ТРАМП НАПУСТИО СУДНИЦУ - Тренутак кад некадашњи председник САД одлази уз велике мере обезбеђења
Препоручујемо
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)