"ТО СУ ПУСТИ СНОВИ" Си јасан: Нема никакавих уступака

Новости Онлајн

06. 04. 2023. у 16:05

БИЛО чија очекивања да ће Кине учинити неке уступке када је реч о Тајвану су пусти снови, поручио је председник Кине Си Ђинпинг током разговора са председницом Европске комисије Урсуле фон дер Лајен.

ТО СУ ПУСТИ СНОВИ Си јасан: Нема никакавих уступака

Фото: Li Gang/Xinhua via AP, File/AP Photo/Andy Wong, File

- Тајванско питање је у центру суштинских интереса Кине, влада Кине и кинески народ никада се неће сложити са онима који се баве спекулацијама око питања једне Кине. Сва очекивања да Кина начини уступке по питању Тајвана су пусти снови и свако ко то очекује наноси штету самом себи - рекао је Си.

Подсетимо, тензије у односима између Вашингтона и Пекинга су постале израженије након посете председнице Представничког дома америчког Конгреса Ненси Пелоси Тајвану почетком августа 2022. године. Убрзо након доласка Пелоси у Тајпеј, кинеска војска је почела ваздушне и поморске војне вежбе у близини Тајвана и пробна лансирања конвенционалних пројектила у мору источно од тог острва.

Тешко је решити украјинску кризу

Си је током разговора са Фон дер Лајеновом и француским председником Емануелом Макроном признао да има потешкоћа када је реч о решавању украјинске кризе.

- Криза у Украјини се продужава и њено решавање је тешко - преносе Сијеве речи европски медији.

БОНУС ВИДЕО: ПЕШЧАНА ОЛУЈА У ВЕЛЕГРАДУ - Лоша видљивост али и квалитет ваздуха у гарду Ланжу у Кини

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Милановић изненадио све: Хрватска нема непријатеља - осим Србије! ЕУ се претвара у ратни пројекат

Милановић изненадио све: "Хрватска нема непријатеља - осим Србије! ЕУ се претвара у ратни пројекат"

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић поручио је да његова земља нема непријатеља осим Србије, и упозорио да се Европска унија све више удаљава од мировног пројекта и јача процесе наоружавања, уз ограничен утицај мањих држава.

24. 04. 2026. у 11:29

Коментари (0)

КАДА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА НИЈЕ САМО “BUZZWORD” И ШТА ЗНАЧИ ГРАДИТИ СИСТЕМЕ КОЈИ ЗАИСТА РАДЕ