НЕ ДАМО ДА НАС ПОСВАЂАТЕ Лавров запретио Западу: Не уцењујте нам савезнике, реаговаћемо!

Танјуг

12. 04. 2023. у 09:00

КАКО је истакао министар спољних послова Русије Сергеј Лавров, Москва сматра да тренутни ниво односа евроазијских држава са САД и ЕУ не представља претњу уколико буде заснован на равноправности и транспарентности.

НЕ ДАМО ДА НАС ПОСВАЂАТЕ Лавров запретио Западу: Не уцењујте нам савезнике, реаговаћемо!

Фото: AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool/Shutterstock/Илустрација

По речима Лаврова, сарадња треба да буде у складу са међународним правом.

- Међутим, ако западне земље буду покушавале да се баве претњама, уценама, ако буду приморале наше савезнике да поткопавају односе са Русијом на штету сопствених националних интереса, у том случају ми нећемо крити наш став према таквим покушајима - рекао је Лавров након састанка са министром спољних послова Казахстана Муратом Нуртлеуом.

Како је објаснио, партнери Русије из ОДКБ, Евроазијске економске заједнице и ШОС-а „одлично знају о чему се ради”.

Лавров је додао да Москва, сагласно новој Концепцији спољне политике, подржава учешће свих држава и мултилатералних структура на евроазијском континенту у „ширем интеграционом оквиру”.

- Треба да буду отворена врата за све такве организације и све такве земље. Процес је у току - рекао је дипломата.

БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ЛОВЦИ-БОМБАРДЕРИ ПОНОВО НА ЗАДАЦИМА - Снимци борбених активности посада у авионима Су-25

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (3)

ЋУТАЛА ОСАМ ГОДИНА: Шта мајка Александре Пријовић заиста мисли о Лепој Брени?