ЗЕЛЕНСКИ ПОСЛЕ САСТАНКА ШТАБА: Наше акције ће бити моћне, припремамо војску и технику

П. З. С./униан.нет

13. 04. 2023. у 22:55

ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски одржао је војни кабинет о управљању линијом фронта и обезбеђивању активних акција Украјине.

ЗЕЛЕНСКИ ПОСЛЕ САСТАНКА ШТАБА: Наше акције ће бити моћне, припремамо војску и технику

Фото: Профимедиа/Илустрација


О томе је шеф државе говорио у својој вечерњој видео поруци.

-Данас сам одржао војни кабинет (СТАВКА) – посебан формат рада са руководиоцима нашег сектора одбране, нашим командантима, обавештајцима, Канцеларијом. Само оно што је директно неопходно за управљање линијом фронта и обезбеђење активних операција Украјине, заштиту наше државе од руског терора. Било је смислено, рекао је Зеленски.

Најавио је моћне акције. „И наше акције ће бити моћне. Припремамо момке. И радујемо се испоруци оружја које су обећали наши партнери. И максимално – приближавамо победу. Максимално – дух јединства. максимум – ефикасност. Припрема – такође на максимум”, нагласио је Зеленски.

Председник је напоменуо да ће непријатељ сигурно трпети узвратне губитке за сваки ударац Украјинцима.


КОНТРАОФАНЗИВА УКРАЈИНЕ

Володимир Зеленски је крајем марта рекао да контраофанзива наших снага, планирана за пролеће, још не може да се покрене, јер је Кијеву потребна додатна помоћ партнера са оружјем. Заменица министра одбране Ана Маљар препоручила је Украјинцима да престану да разговарају о стратешким војним плановима, посебно о онима који се односе на нову контраофанзиву.

Касније је бивши саветник кабинета председника, војни експерт Алексеј Арестович рекао да кључна препрека за почетак контраофанзиве Оружаних снага Украјине није „цурење” информација, већ лоше време.

БОНУС ВИДЕО - ПОГЛЕДАЈТЕ ИСПАЉИВАЊЕ "МОСКИТ" КРСТАРЕЋЕ РАКЕТЕ: Вежбе руске Пацифичке флоте у Јапанском мору

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Милановић изненадио све: Хрватска нема непријатеља - осим Србије! ЕУ се претвара у ратни пројекат

Милановић изненадио све: "Хрватска нема непријатеља - осим Србије! ЕУ се претвара у ратни пројекат"

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић поручио је да његова земља нема непријатеља осим Србије, и упозорио да се Европска унија све више удаљава од мировног пројекта и јача процесе наоружавања, уз ограничен утицај мањих држава.

24. 04. 2026. у 11:29

Коментари (6)

Доналд Трамп гледа и не верује: Иран га шокирао!