ПРЕМИЈЕР ПОЉСКЕ О УВОЗУ УКРАЈИНСКОГ ЖИТА: "Помоћ ЕУ за пољопривреднике стигла са закашњењем"
ПОМОЋ Европске уније пољопривредницима који су погођени претераним увозом украјинског жита, стигла је са малим закашњењем, изјавио је данас пољски премијер Матеуш Моравјецки.

Фото: ЕПА/Zbigniew Meissner
Он је то рекао након што је пољска влада одобрила помоћ од 2,38 милијарди долара за пољску пољопривреду, пренео је Ројтерс.
- Оно што ЕУ нуди долази са закашњењем, премало је, то је само кап у океану потреба - додао је Моравјецки на конференцији за новинаре.
Пољска и Мађарска су недавно забраниле увоз јефтиног украјинског жита, као и транзит преко њихове територије, наводећи као разлог угрожавање домаћих пољопривредника, док су из ЕУ поручили да је такво понашање неприхватљиво.
БОНУС ВИДЕО: БРОДОВИ, АВИОНИ, ХЕЛИКОПТЕРИ, ПРОЈЕКТИЛИ - Погледајте снимке током провере Пацифичке флоте Русије
Препоручујемо

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (0)