ЛОНДОН УВОДИ ЦЕНЗУРУ: Према предлогу Закона, влада одлучује шта је штетан говор
БРИТАНСКА секретарка за технологију и науку Мишел Донелан најавила је планове да убудуће и затвором кажњава руководиоце друштвених медија ако не успеју да цензуришу такозвани штетни садржај на својим веб-страницама. Како пише "Телеграф", није баш до краја јасно да ли по том закону влада треба да одреди шта се сматра превише штетним за грађане да виде или чују.
Foto: Profimedia
Донеланова тражи хапшење говорника у складу са британским Законом о безбедности на мрежи, драконским законом о цензури који би ефикасно забранио енд-ту-енд енкрипцију за приватне кориснике интернета.
Предлог закона који стиже од британских регулатора за радиодифузију Ofcom подразумева да цензурише "све облике изражавања који шире, подстичу, промовишу или оправдавају мржњу" на основу различитих прогресивних карактеристика, укључујући трансродност.
Овај закон у Енглеској је најдиректнији позив на цензуру од како је Хилари Клинтон позвала европске земље да приморају компаније друштвених медија да цензуришу Американце. То се збило прошле године пошто је Маск купио "Твитер".
ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ ОРБАНА: Ситуација је опасна, Европа је на прагу рата
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је данас да је ситуација опасна и да је Европа на прагу рата.
15. 11. 2025. у 18:52
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)