СУМОРНО УПОЗОРЕЊЕ ЈЕРМАКОВА: "Ризици за директну војну конфронтацију Русије и САД стално расту"

Танјуг

25. 04. 2023. у 07:45

РИЗИЦИ за директну војну конфронтацију између две нуклеарне силе - Русије и Сједињених Држава - стално расту, оценио је директор Одељења за неширење и контролу наоружања Министарства спољних послова Русије Владимир Јермаков.

СУМОРНО УПОЗОРЕЊЕ ЈЕРМАКОВА: Ризици за директну војну конфронтацију Русије и САД стално расту

Сукоб у Украјини додатно је повећао опасност по човечанство, Фото АП

Он је за ТАСС рекао да, ако САД наставе да следе садашњи курс конфронтације са Русијом, судбина споразума СТАРТ о смањењу стратешког нуклеарног наоружања може бити унапред одређена.

- Ако се догађаји буду развијали по најгорем сценарију, односно ако Вашингтон доведе ситуацију до војног сукоба две највеће нуклеарне силе, биће неопходно бринути не о спасавању СТАРТ-а, већ о судбини целог света - истакао је Јермаков.

Он је рекао да Москва зато стално указује на опасност од деловања САД и НАТО-а и шаље, како је навео, отрежњујуће сигнале Западу о неопходности да се спречи катастрофа. 

Јермаков је казао да Запад "и даље остаје глув на апеле" Русије и, према његовим речима, чак их "злонамерно искривљује у пропагандне сврхе".

БОНУС ВИДЕО: БУГАРИ НЕ ЖЕЛЕ НАТО - На протестима у Софији тражи се војна неутралност и мир у Украјини

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу

УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: "У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу"

РУСКА пешадија продрла је у градске границе једног од главних стратешких циљева председника Русије Владимира Путина, претећи да га опколи. Украјинске специјалне снаге укључиле су се у борбе у урбаном подручју.

29. 10. 2025. у 17:43

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

ЛАКО САМ УЛАЗИЛА У ИНТИМНЕ ОДНОСЕ И АВАНТУРЕ: Ева Рас открила највећу интиму - Мајка је била очајна, сматрала ме шљамом