САД ПОЗИВАЈУ КИНУ: Да престане са узнемиравањем филипинских бродова

Танјуг

29. 04. 2023. у 22:43

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе позвале су данас Кину да престане са "узнемиравањем" филипинских пловила у Јужном кинеском мору.

САД ПОЗИВАЈУ КИНУ: Да престане са узнемиравањем филипинских бродова

НАДЗОР Кинески војник у Тајванском мореузу, Фото АП

У саопштењу Стејт департмента истиче се да ће САД бити уз Филипине у тренутку тињајућих геополитичких тензија, преноси Ројтерс.

-Позивамо Пекинг да одустане од свог провокативног понашања, наводи се у саопштењу.

Власти Филипина оптужиле су у петак кинеску обалску стражу за извођење "опасних маневара" и "агресивну тактику" у Јужном кинеском мору, а портпаролка филипинског министра спољних послова Терезита Даза позвала је Кину да се уздржи од акција које могу да доведу до "нежељеног инцидента".

Филипинска обалска стража је саопштила да је током мисије од 18. до 24. априла идентификовала више од 100 наводних кинеских пловила.

Кина полаже право на вец́и део Јужног кинеског мора, а Филипини су више пута позивали Пекинг да обустави "агресивне активности" на том подручју.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗВАНИЧНО - РАЗВЕЛА СЕ ГАГА: Процес дуг 13 месеци, ПРОМЕНИЛА презиме, а Тони има нову девојку и то милионерку

ЗВАНИЧНО - РАЗВЕЛА СЕ ГАГА: Процес дуг 13 месеци, ПРОМЕНИЛА презиме, а Тони има нову девојку и то милионерку

ПАПИРИ за развод певачице Драгане Мирковић и Тонија Бијелића су потписани, а бракоразводни поступак је окончан после нешто више од годину дана.

29. 04. 2025. у 14:20 >> 14:21

Коментари (0)

ЗБОГ СРБА СЕ МЕЊА НБА ОЛ-СТАР?! Историјска промена на помолу, али ће ово сада гледати цео свет!