ПОЉСКА ЗАПЛЕНИЛА ЗГРАДУ РУСКЕ ШКОЛЕ: Чека се рекација званичне Москве
АМБАСАДА Русије у Варшави спремна је за сваку одлуке Москве након што су пољске власти заплениле зграду руске школе у Варшави, саопштио руски амбасадор у Пољској Сергеј Андрејев.
Фото Танјуг
- Одлуке се доносе у нашем центру. Како наше руководство одлучи, тако ће бити - рекао је он руским медијима, одговарајући на питање да ли постоји могућност прекида дипломатских односа.
Дипломата је такође рекао да су запослени у школи при руској амбасади ангажовани на селидби опреме из зграде коју су заплениле пољске власти.
- Званично ћемо послати протестну ноту, након завршетка викенда у уторак. Данас и сутра су слободни дани - рекао је амбасадор.
Он је саопштио и да ће школа при руској амбасади наставити са радом 10. Маја, само у другој згради.
Пољске власти су 1. марта прошле године најавиле почетак процеса заплене некретнина у Варшави, за које се сматра да су у „нелегалном поседу Русије“. Реч је о зградама у улици Келецкој 45, где се налази школа, и у улици Собјески 100, где су раније живеле руске дипломате, а сада зграда није насељена и потребен јој је ремонт.
Раније је дописник Спутњика јавио да су представници градских власти у Варшави у пратњи полиције стигли испред зграде школе при руској амбасади. Након што су руске дипломате одбиле да отворе врата, полиција је развалила капију и ушла унутра. На лице места стигао је и руски амбасадор Сергеј Андрејев. Заменик амбасадора је рекао да су пољске власти дале рок запосленима у школи да до 18 сати напусте зграду.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: НА НЕБУ И ПОД ВОДОМ - Снимци вежби руске Националне гарде
Препоручујемо
КРИЗА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Американци траже вођу ирачке милиције, нуде награду до 10 милиона долара
24. 04. 2026. у 07:30 >> 10:42
"Најважније питање" Туск: Питање је да ли су САД лојалне одбрани Европе
24. 04. 2026. у 10:36
"Вратиће вам се као бумеранг..." Руси упозоравају Европску унију и најављују одговор
24. 04. 2026. у 10:24
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)