ЦИЉ ЈЕ БИЛО УБИСТВО ПУТИНА: Песков осуо паљбу по Вашингтону - Кијев ради шта му се каже

ИЗА напада на Кремљ стоје САД, саопштио је портпарол председника Русије Дмитриј Песков. Вашингтон је бирао циљеве за Кијев.

ЦИЉ ЈЕ БИЛО УБИСТВО ПУТИНА: Песков осуо паљбу по Вашингтону - Кијев ради шта му се каже

Фото: ЕПА

- Покушаји у Кијеву и Вашингтону да се ограде од тога су, наравно, апсолутно смешни. Знамо добро да се одлуке о таквим акцијама и таквим терористичким нападима не доносе у Кијеву, већ у Вашингтону. А Кијев ради шта му се каже - рекао је Песков новинарима.

- Кијеву се не дозвољава сваки пут ни да бира средства. То се такође често диктира са друге стране океана. Ми то добро знамо и свесни смо тога - нагласио је он.

На питање новинара, на основу чега Кремљ оптужује Украјину за напад, Песков је одговорио: "То су подаци којима располажемо, подаци које добијају наше специјалне службе“.

Он је објаснио да су руске власти објавиле само мали део података које имају о овом нападу.

- Овде је веома важно да Вашингтон схвати да ми то знамо и да разуме колико је опасно такво директно учешће у сукобу - додао је он.

Он је подсетио на ситуацију из раних 2000-их током контратерористичке операције у Чеченији, када је руски председник Владимир Путин у више наврата позивао западну заједницу да не подржавају међународне терористе, јер ће, пре или касније, они кренути на Запад.

- Нису слушали. И многе земље света суочиле су се са монструозним манифестацијама међународног тероризма. Десиле су се многе трагедије. Заиста желим да људи не забораве ову причу - рекао је Песков.
 

БОНУС ВИДЕО: ДРОНОВИ ИЗНАД КРЕМЉА - Снимак неутралисања једне од две беспилотне летелице изнад Путинове резиденц

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

Како је Каленић пијаца изабрана међу најлепше на свету?