ЗАБРИЊАВАЈУЋЕ ВИСОКЕ ТЕМПЕРАТУРЕ: У појединим деловима света жива иде и преко 44 степена Целзијуса
У ВИЈЕТНАМУ је забележена температура виша од 44 степена Целзијуса, а стручњаци предвиђају да ће и тај рекорд ускоро бити надмашен због климатсих промена.
FOTO: AP/Tanjug
Рекорд је постављен у северној провинцији Тан Хоа, где су званичници упозорили људе да остану у затвореним просторима током најтоплијих делова дана, док су и друге суседне земље пријавиле изузетно топло време, пренео је Би-Би-Си.
Тајланд је пријавио рекордних 44,6 степени Целзијуса у својој западној провинцији Мак, док су мјанмарски медији известили да је један град на истоку забележио 43,8 степени Целзијуса, што је највиша температура у тој земљи последњих десет година.
Стручњак за климатске промене Нујен Нок Хуј рекао је да је нови рекорд у Вијетнаму "забрињавајући", с обзиром на контекст климатских промена и глобалног загревања.
- Верујем да ће се овај рекорд поновити много пута. То потврђује да се показало да су екстремни климатски модели тачни - рекао је он.
Би-Би-Си подсећа да је свет топлији за око 1,1 степен Целзијуса откако је почела индустријска ера, а температуре ће наставити да расту осим ако владе не направе кључне промене за хитно смањење емисија угљен-диоксида. У марту ове године су научници који се баве климатским променама рекли да ће кључни глобални температурни циљ вероватно бити промашен.
У априлу је Шпанија забележила најтоплију температуру икада за тај месец, и то од 38,8 степени Целзијуса на аеродрому у Кордоби на југу те земље.
БОНУС ВИДЕО: УНИШТЕНА МИНА ИЗ ДРУГОГ СВЕТСКОГ РАТА: Погледајте контролисану експлозију у Ријечком заливу
Препоручујемо
ТОПЛОТНИ ТАЛАС У ШПАНИЈИ: Забележене рекордно високе температуре за месец април
27. 04. 2023. у 16:17
ИЗМЕРЕНА НЕВЕРОВАТНА 54 СТЕПЕНА: Власт упозорава грађане да остану у кућама (ВИДЕО)
22. 04. 2023. у 18:36
ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ ОРБАНА: Ситуација је опасна, Европа је на прагу рата
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је данас да је ситуација опасна и да је Европа на прагу рата.
15. 11. 2025. у 18:52
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)