АМЕРИКА БЕСНИ: Вашингтон љут због пристајања руског теретног брода у јужноафричку поморску луку

Novosti online

11. 05. 2023. у 20:40

САД су озбиљно забринуте због пристајања санкционисаног руског теретног брода у јужноафричку поморску луку у децембру и изнеле су ту забринутост пред више јужноафричких званичника, рекао је новинарима заменик портпарола Стејт департмента Ведант Пател.

АМЕРИКА БЕСНИ: Вашингтон љут због пристајања руског теретног брода у јужноафричку поморску луку

Фото: ЕПА

Изасланик Сједињених Америчких Држава за Јужну Африку оптужио је јужноафричке власти да су прекршиле проглашену неутралност око сукоба у Украјини и испоручиле Русији брод са оружјем и муницијом због чега би званична Преторија могла да се суочи са санкцијама Запада.

Амерички амбасадор у Јужној Африци Рубен Бригети изјавио је на данашњем брифингу за новинаре да је званични Вашингтон уверен да су у један руски брод у децембру прошле године утоварени оружје и муниција.

- Руски теретни брод 'Лејди Р' пристао је почетком децембра прошле године у луку града Сајмон и уверени смо да се вратио у Русију са оружјем и муницијом - рекао је амерички амбасадор у Преторији, али није навео доказе за своје инсинуације.

Одговарајући на питање једног од лиера опозиције у парламенту Јужне Африке, председник Јужне Африке Сирил Рамафоса није ни потврдио ни негирао постојање бродске пошиљке са оружјем, али је рекао да његова влада истражује ове тврдње.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (2)

МОЖЕ ЈЕДНА ПРЕЉУБА ГОДИШЊЕ: Руска легенда направила договор са женом: Забрањено је увек пожељно (ФОТО)