ЗЕЛЕНСКИ СТИЖЕ СУТРА У НЕМАЧКУ: За допринос уједињеној Европи примиће награду "Карло Велики"
ВЛАДИМИР Зеленски ће у недељу посетити Немачку, где ће му бити додељена награда Карло Велики, јавила је агенција дпа, позивајући се на изворе.
Фото: Принтсцреен/УН
Према твиту немачке агенције, Зеленски ће „у недељу посетити Немачку како би у име украјинског народа примио престижну награду Карло Велики“.
Награда Карло Велики се додељује сваке године за допринос уједињењу Европе.
Раније су бројни немачки медији, позивајући се на полицију, писали да ће Зеленски посетити Берлин 13. маја на позив немачког канцелара Олафа Шолца, након чега ће отићи у град Ахен, где се одржавала церемонија доделе награде Карло Велики. Касније је новински портал Т-онлине, позивајући се на блиске владине изворе у Украјини, објавио да је Кијев разочаран обелодањивањем детаља будуће посете Зеленског Берлину и да би путовање могло бити отказано, пренела је РИА.
БОНУС ВИДЕО: ПОЧЕЛО ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА ПОБЕДЕ У МОСКВИ - Величанствена парада на Црвеном тргу
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Зеленски предлагао напад на Русију; ВСУ оборио 2 хеликоптера и 2 авиона (ФОТО/ВИДЕО)
13. 05. 2023. у 07:22 >> 02:39
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
ЗЕМЉОТРЕС УСРЕД ДНЕВНИКА: Водитељка се обратила у страху: "Надам се да ће бити све у реду" (ВИДЕО)
ДОК је читала вести у ноћном Дневнику, прекинуо ју је земљотрес...
24. 10. 2025. у 19:43
Коментари (1)