ЕРДОГАН МОРА У ДРУГИ КРУГ? Остао још мали проценат непребројаних гласова

Дејана Калинић
Дејана Калинић

15. 05. 2023. у 00:37

ГРАЂАНИ Турске јуче су гласали на председничким и парламентарним изборима, а бирали су између три председничка кандидата, 24 политичке странке и 151 независног кандидата за парламент који има укупно 600 посланичких места.

ЕРДОГАН МОРА У ДРУГИ КРУГ? Остао још мали проценат непребројаних гласова

FOTO: Tanjug/AP

Остало је још неколико процената непребројаних листића, који ни на који начин не могу променити изборне резултате.

Турска ће и дефинитивно у другом кругу добити новог председника. Ердоган је први круг добио и има око 49, а Киличдароглу 45 одсто гласова.

Када је реч о парламентарним изборима, према неслужбеним резултатима Ердоганова Странка правде и развоја (АКП) освојила је 35,72 одсто гласова, док је Киличдароглуова Републиканска народна странка (ЦХП) освојила 24,91 проценат гласова.

Интересантан је и податак за кога су гласале турске регије? Занимљиво је да Киличдароглу има предност у Анкари и Истанбулу, као и на већем делу турске обале, док Ердоган убедљиво води у руралним дедловима Турске, преноси Информер.

БОНУС ВИДЕО: ТРЕНУТАК ПАДА ХЕЛИКОПТЕРА: У региону Бријанска срушиле се четири летелице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (1)

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници