УЧЕНИЦИ ЦРТАЛИ КУКАСТЕ КРСТОВЕ: Наставник Јеврејин ухапшен због терористичких претњи тим ђацима

Танјуг

15. 05. 2023. у 19:32

НАСТАВНИК средње школе у ​​америчкој држави Висконсин, иначе Јеврејин, ухапшен је због терористичких претњи ученицима, који су цртали кукасте крстове на папиру у његовој учионици, саопштила је локална полиција.

УЧЕНИЦИ ЦРТАЛИ КУКАСТЕ КРСТОВЕ: Наставник Јеврејин ухапшен због терористичких претњи тим ђацима

Фото: Фацебоок

Према полицијској управа Графтона, места северно од Милвокија, наставник седмог разреда је наводно рекао ученицима да има 17 комада оружја у свом подруму и да се не плаши да их употреби, пренео је АП.

Наставник Џон Лонг, за кога полиција каже да је Јеврејин, био је љут због цртежа и, поред осталог, претио да ће своју кћерку послати у домове ученика са бејзбол палицом, известила је локална телевизија.

Полиција је привела Лонга и задржала га у затвору због оптужбе за два кривична дела: терористичких претњи и излагања деце штетном материјалу.

Надзорник Графтона Џеф Нелсон рекао је у петак, у писму послатом породицама, да је наставнику одмах одређено одсуство и да је удаљен из школе.

-Наставник неће имати контакт са ученицима, док се истрага не заврши, рекао је Нелсон.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (1)

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!