СУРОВО ОБЕЋАЊЕ ЕРДОГАНОВОГ ПРОТИВНИКА Киличдароглу: "Ако ме изаберете за председника, послаћу све мигранте назад у њихове земље"

Тањуг

18. 05. 2023. у 14:47

ПРОТИВНИК Реџепа Тајипа Ердогана у председничкој трци у Турској Кемал Киличдароглу заоштрио је данас тон према мигрантима, обећавајући да ће послати све мигранте назад у њихове земље када буде изабран за председника у другом кругу избора 28. маја.

СУРОВО ОБЕЋАЊЕ ЕРДОГАНОВОГ ПРОТИВНИКА Киличдароглу: Ако ме изаберете за председника, послаћу све мигранте назад у њихове земље

Foto: Profimedia

Обраћајући се члановима своје странке у седишту Републиканске народне партије (ЋП), Киличдароглу је задржао пркосан тон против Ердоганове политике о миграцијама, пренео је Ројтерс.

- Ердогане, намерно сте дозволили долазак 10 милиона избеглица у Турску - истакао је он.

Чак сте и турско држављанство ставили на продају да бисте добили увезене гласове, рекао је Киличдароглу, не пружајући доказе.

- Овде објављујем: све избеглице ћу послати кући када будем изабран за председника, тачка - нагласио је он.

У предизборној кампањи, Киличдароглу је рекао да планира да пошаље Сиријце који се налазе у Турској назад кући у року од две године након што склопи договор са председником Сирије Башаром ел Асадом о њиховој безбедности у координацији са УН.

Турска је домаћин највећем броју избеглица на свету. У Турској се налази око четири милиона избеглица, према званичним подацима.

Киличдароглу, кандидат шестостраначке опозиционе алијансе, освојио је 45 одсто подршке на изборима одржаним у недељу, док је Ердоган добио 49,5 одсто гласова, што је мало мање од већине потребне да се избегне одржавање другог круга гласања.

БОНУС ВИДЕО: ВОДА ДО ГУШЕ - Нови снимци катастрофалних поплава у италијанској регији Емилија-Ромања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (2)

НЕВЕРОВАТНА ПОНУДА ПО СЈАЈНИМ ЦЕНАМА