ПОКУШАЈ УПАДА УКРАЈИНСКИХ СНАГА НА РУСКУ ТЕРИТОРИЈУ Песков: Путин је обавештен о ситуацији у Белгороду
РУСКО Министарство одбране, Федерална служба безбедности (ФСБ) и Гранична служба предале су извештај председнику Владимиру Путину о покушају упада украјинских снага у регион Белгорода, рекао је данас портпарол Кремља Дмитриј Песков.

Фото МК.РУ
Према његовим речима, у току су напори да се саботери униште или избаце са територије Руске Федерације и да за то има довољно средстава и снага.
Песков је истакао да покушај украјинске групе за саботажу да упадне у регион Белгорода није ништа друго него настојање да се умањи политички утицај губитка Артјомовска (како Руси зову Бахмут).
- Савршено схватамо сврху сличне саботаже а то је скретање пажње и умањење политичког утицаја због губитка Артјомовска и умањење политичког утицаја - нагласио је Песков, преноси руска новинска агенција ТАСС.
Гладков: Две особе повређене у гранатирању Белгорода
Две особе повређене су данас у гранатирању руске Белгородске области са украјинске стране границе, рекао је гувернер Белгородске области Вјачеслав Гладков.
Он је на свом Телеграм каналу прецизирао да су гранате пале на село Глотово у Грајворонском округу, а да су мушкарац и жена са повредама превезени у болницу.
Према његовим речима, гранатирање је трајало неколико сати, а погинулих није било, преносе РИА Новости.
Гладков је навео и да је на територију Грајворонског округа ушла диверзантска група из Украјине.
"Оружане снаге Русије заједно са граничном службом, Националном гардом и ФСБ предузимају неопходне мере за елиминисање непријатеља, написао је он.
РИА Новости

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (3)