У ГРУПИ И 28 МАЛОЛЕТНИКА: Пронађено 175 миграната у приколици камиона

Татјана Марковић

27. 05. 2023. у 00:09

МЕКСИЧКЕ власти данас су пронашле 175 миграната нагураних у приколицу камиона у јужној држави Чијапас, саопштио је Национални институт за миграције (ИНМ).

У ГРУПИ И 28 МАЛОЛЕТНИКА: Пронађено 175 миграната у приколици камиона

Фото: Принтскрин

Како се наводи, у групи је било 28 малолетника без пратње, а реч је, углавном, о мигрантима из Гватемале, док су остали из Еквадора, Салвадора и Хондураса, преноси Ројтерс.

Агенти ИНМ-а су чули вику и лупање из камиона приликом заустављања возила на контролном пункту у Чијапасу, након чега су видели лица миграната кроз вентилационе отворе.

На сликама које је објавио ИНМ, приказани су људи који стоје једни до других у камиону, пре него што су почели да излазе уз помоћ агената.

Мигранти који беже од сиромаштва и насиља у Латинској Америци често плацају кријумчарима да им помогну да прођу Мексико на путу ка САД, а ове године већ је откривена једна група од 300 људи у приколици камиона у источној држави Веракруз.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

МОРАЈУ ДА ПРИЧАЈУ СРПСКИ! ЈА МОГУ ДА ПОБЕГНЕМ, АЛИ НАТАЛИЈА... Никола Јокић о жени, деци, приватном животу