ХТЕЛИ ДА ОСВЕТЕ ГЕНЕРАЛА СОЛЕЈМАНИЈА: Ирански гардисти планирали атентате на Болтона и Помпеа, САД уводи санкције
МИНИСТАРСТВО финансија САД увело је данас санкције против тројице иранских држављана повезаних са Корпусом чувара исламске револуције (Револуционарна гарда) и једном правном лицу које је наводно умешано у планирање покушаја атентата на бивше америчке званичнике.
Фото: Office of the Iranian Supreme Leader via AP, File/Депоситпхотос
У њему се наводи да су особе под санкцијама "учествовале у бројним терористичким заверама, укључујући завере за убиство бивших америчких званичника, двојних америчких и иранских држављана и иранских дисидената".
Прошле године, америчке власти су известиле да су у одсуству оптужиле припадника Револуционарне гарде за планирање покушаја убиства Џона Болтона, бившег помоћника за националну безбедност америчког председника Доналда Трампа.
Ирански држављанин Шахрам Поурсафи оптужен је за покушај организовања атентата на Болтона, вероватно као одмазду за убиство команданта специјалних снага Ал-Кудс Револуционарне гарде генерала Касема Солејманија у јануару 2020.
Касније је портал Акиос објавио да је бивши амерички државни секретар Мајкл Помпео требало да буде још једна мета Иранаца.
Сулејмани је убијен у ноћи 3. јануара 2020. од последица америчког ракетног удара у близини аеродрома у Багдаду.
Као одговор, Техеран је у ноћи 8. јануара покренуо ракетни напад на два објекта у Ираку које је користила америчка војска. Иранско руководство је више пута изјављивало да ће се дефинитивно осветити за убиство генерала Сулејманија.
БОНУС ВИДЕО: ОБУКА НА "ТЕРМИНАТОРИМА" - Вежба мобилисаних резервиста и добровољаца у Доњецку
Препоручујемо
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.
01. 04. 2026. у 22:03
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)