АМЕРИЧКИ АМБАСАДОР У КИНИ: Пекинг да “направи прави избор”
АМЕРИЧКИ амбасадор у Кини Николас Бернс изразио је данас наду да ће Кина „направити прави избор” у подстицању Русије да оконча рат у Украјини.
Foto: Printskrin
-Прави избор за Кину је да подстакне Русију да се придржава међународног права, повуче своје трупе и да се обнови суверенитет и територијални интегритет Украјине, рекао је Бернс, преноси Си-Ен-Ен (ЦНН).
Он је додао да не може да предвиди шта ће урадити кинеска влада, али да је то оно за шта се Вашингтон залаже и "они знају нашу позицију".
Фото Амбасада САД у Кини
Бернс је рекао да се недавно састао са кинеским изаслаником који је отпутовао у Украјину, Ли Хуијем.
Очекује се да ће амерички државни секретар Ентони Блинкен отпутовати у Кину у наредним недељама, рекли су за Си-Ен-Ен двојица америчких званичника упозната са овим питањем.
Саветник Беле куће за националну безбедност Џејк Саливен изјавио је у недељу да ће се амерички председник Џо Бајден „у неком тренутку” састати и са кинеским председником Си Ђинпингом.
Препоручујемо
ФИНАНСИЈСКА “ПОПЛАВА” У САД СЕ НАСТАВЉА: Америка позајмљује још 1.000 милијарди долара
07. 06. 2023. у 17:49
КИРБИ УПОЗОРАВА ПЕКИНГ: Кинески пресретачи стварају ризик да неко буде повређен
06. 06. 2023. у 00:56
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (4)