"КО СЕ НЕ СЛАЖЕ СА БАЈДЕНОМ, ОН ЈЕ ПУТИНИСТА": Орбан говорио о рату у Украјини, жестоке оптужбе на рачун Вашингтона
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан је данас изјавио да су мале шансе за успостављање мира у Украјини јер Запад, пре свега САД, жели да победи Русију, а Кијев види као средство за постизање тог циља.
Фото: Танјуг/Драган Кујунџић/Депоситпхотос
У интервјуу за италијански лист Либеро, навео је да Европа, са изузетком Мађарске, ћути зато што нико не жели да изазове Вашингтон јер је свако ко се не слаже са америчким председником Џозефом Бајденом означен као "путиниста".
- Ипак, тиха већина се слаже са мном и уверен сам да ће се расположење променити у року од неколико месеци. Већ видим прве знаке тога - рекао је Орбан, преноси МТИ.
Он је навео да је Мађарска "црна овца" у очима Европске уније, али да то није проблем Мађара јер су они увек били "ван хора", чак и иза гвоздене завесе у време Совјетског Савеза, када су се први борили за слободу.
Истакао је да он, попут Силвија Берлусконија који је преминуо раније ове недеље, такође покушава да промени Европу и да ће можда имати више среће у томе.
- Остајемо у Европи јер верујем у тај сан и желим да га остварим, чиме бисмо окончали тренутну ноћну мору - рекао је Орбан.
Он је додао да Европска комисија има превише овлашћења, а да у Европском парламенту треба да буду националне делегације земаља чланица.
БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКЕ ПАТРОЛЕ - Руска и кинеска авијација осам сати изнад азијско-пацифичког региона
Препоручујемо
ЧЕКА ИХ ВЕЛИКИ ИЗАЗОВ: Средина јуна ће за ова три хороскопска знака бити прави пакао
16. 06. 2023. у 08:15
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
ЗЕМЉОТРЕС УСРЕД ДНЕВНИКА: Водитељка се обратила у страху: "Надам се да ће бити све у реду" (ВИДЕО)
ДОК је читала вести у ноћном Дневнику, прекинуо ју је земљотрес...
24. 10. 2025. у 19:43
Коментари (2)