"И ДАЉЕ НЕ ЗНАМО ШТА ЈЕ ИЗАЗВАЛО ЗВУКЕ СЛИЧНЕ УДАРЦИМА У ОКЕАНУ" Обалска стража објавила најновије детаље потраге за Титаном
ОБЈЕДИЊЕНИ тим ради неуморно како би пронашао несталу подморницу Титан, рекао је данас каже капетан Обалске страже Џејми Фредерик. Претреси у области у којој су у уторак идентификовани звукови у Атлантском океану "дали су негативне резултате", навео је он, додајући да екипе још увек настоје да лоцирају шта је изазвало звукове ударања у среду.

Фото: Профимедиа/Илустрација
- Тим тренутно има пет површинских средстава која траже подморницу и очекује да ће их имати 10 која ће тражити изгубљено пловило у наредних 24 до 48 сати. Површинска претрага је сада отприлике два пута већа од Конектиката, а подземна претрага иде и до две и по миље дубоко - каже он.
- Добра вест, оно што вам могу рећи, је да тражимо у области где су се чули звуци и наставићемо да то радимо - рекао је он и додао да су подаци из канадског авиона П-3 који је регистровао буку прослеђени стручњацима америчке морнарице ради даље анализе која ће бити узета у обзир у будућим плановима потраге.
Он је навео да на подморници Титан постоје ограничене количине хране и воде.
"Титан" је нестао са пет људи убрзо након што је у недељу, 18. јуна, почео да се спушта према остацима "Титаника", британског прекоокеанског брода који је потонуо 1912. године, након што је ударио у санту леда.
БОНУС ВИДЕО: ЛАНСИРАЊЕ СА "МАГАДАНА" - Активности руске подморнице у Јапанском мору
(Блиц)
Препоручујемо

ШТА ЈЕ ПОТПИСАЛА ПОСАДА "ТИТАНА"? Смрт се помиње чак три пута већ на првој страни
21. 06. 2023. у 15:05

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."
ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.
13. 05. 2025. у 16:57
Коментари (0)