ДЕМОНСТРАНТИ УПАЛИ У ШВЕДСКУ АМБАСАДУ У ИРАКУ: Верски и политички вођа позвао на протесте због спаљивања Курана (ВИДЕО)
ДЕСЕТИНЕ Ирачана окупиле су се на протесту у близини шведске амбасаде у Багдаду након што је наводни ирачки имигрант спалио странице које је истргнуо из Курана испред централне џамије у Стокхолму у тој земљи, јавља дописник РИА Новости.

Foto: Profimedia
Људи су се ушуљали до самог улаза у амбасаду. Неки од њих држе копије Курана, портрете ал-Садра и других верских вођа и заставе његовог покрета. Они скандирају пароле против скрнављења Курана. Неки од младих демонстраната успели су да се попну на високу ограду око дипломатског представништва и почели да скачу у унутрашњост амбасаде.
Тренутно се у Ираку и другим арапским земљама обележава муслимански празник жртвовања - Курбан-бајрам, владине агенције и организације су затворене до краја недеље.
Шведска полиција дозволила је протестну акцију са паљењем Курана у главној џамији у Стокхолму 28. јуна - првог дана Курбан-бајрама. Премијер Улф Хјалмар Кристерссон рекао је да је одлука полиције "законита, али неприкладна". Истог дана, један човек – за који се верује да је из Ирака – исцепао је странице из Курана и запалио га. Око 200 људи је гледало, према писању медија, како неки узвикују "Бог је велики!" у знак протеста, једног од њих полиција је привела након што је покушао да баци камен на "активисту".
Препоручујемо

ЕРДОГАН ПОБЕСНЕО: Осудио ново спаљивање Курана у Шведској првог дана Курбан-бајрама
29. 06. 2023. у 15:44

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

"ОЛ СТАР" СЕ МЕЊА ИЗ КОРЕНА, Никола Јокић ће добити прилику да заблиста као никада! (ВИДЕО)
НБА лига је донела одлуку да из корена промени формат "ол-стар" меча, потврдио је комесар лиге Адам Силвер.
04. 06. 2025. у 21:50

РЕШЕЊЕ - СВАДБА! На мрежама предлажу начин да се Трамп и Макс помире: "То треба да се деси!"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп и његов бивши сарадник, милијардер Елон Маск, синоћ су започели жестоку јавну свађу.
06. 06. 2025. у 09:27
Коментари (1)