ЈОШ ЈЕДНА ЗЕМЉА ХОЋЕ ДА ПРИСТУПИ БРИКС-у: "Желимо да чувамо наше националне интересе"

Новости онлине

29. 06. 2023. у 17:27

ЕТИОПИЈА је поднела захтев за придруживање БРИКС, јавља "Репортер", позивајући се на представника Министарства спољних послова те земље Мелеса Алема.

ЈОШ ЈЕДНА ЗЕМЉА ХОЋЕ ДА ПРИСТУПИ БРИКС-у: Желимо да чувамо наше националне интересе

Фото: Shutterstock/Илустрација

- Пријавили смо се за чланство у БРИКС-у и надамо се добром резултату. Пошто желимо да чувамо наше националне интересе, важно је да се придружимо блоковима попут БРИКС-а - рекао је дипломата.

БРИКС обједињује Бразил, Русију, Индију, Кину и Јужну Африку. Жељу да се придруже економском блоку изразили су и Алжир, Аргентина, Иран, Индонезија, Турска, Египат и Саудијска Арабија.

У јуну је Бангладеш званично поднео захтев за придруживање БРИКС-у. О проширењу блока биће речи на предстојећем самиту у Јоханесбургу у августу.

Јужна Африка је раније ове године преузела председавање БРИКС-ом од Кине. Трајаће до краја 2023. године, а потом ће председавање прећи Русији.

БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКЕ ПАТРОЛЕ - Руска и кинеска авијација осам сати изнад азијско-пацифичког региона

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију

БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.

16. 07. 2025. у 14:33

Коментари (2)

Прелазак на наплату електричне енергије преко пословних банака није на штету ни грађана ни ЕПС