"ВОЛЕЛА БИХ ДА НАУЧИМ РУСКИ ЈЕЗИК": Асадова жена изразила велику жељу за учењем

Ђ.Г.

01. 07. 2023. у 22:30

СУПРУГА председника Сирије Асма Асад желела би да научи руски када има слободног времена.

ВОЛЕЛА БИХ ДА НАУЧИМ РУСКИ ЈЕЗИК: Асадова жена изразила велику жељу за учењем

Фото: ЕПА

О томе је супруга сиријског председника говорила на арапском језику на телевизијском каналу РТ током посете Москви поводом дипломирања њеног најстаријег сина Хафеза на магистратури Механичког и математичког факултета Московског државног универзитета.

- Волела бих. Језик је мост за комуникацију међу културама, а Русија има веома древну културу и древну историју, па се надам да ћу у будућности имати прилику... Ако се смањи оптерећење, зашто да не - рекла је прва дама Сирије о могућности учења руског језика.

Она је одговорила да осећа понос и задовољство у вези са завршетком магистарске дипломе њеног сина на Механици и математици Московског државног универзитета, пошто је студирао на једном од најпрестижнијих универзитета у свету.

Говорећи о сиријској подршци Русији, Асад је напоменуо да „руски пријатељи нису оклевали када су нас подржавали у нашем рату, а ми нисмо оклевали и нећемо оклевати да станемо на њихову страну у њиховој борби“, пренела је РИА.

БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКЕ ПАТРОЛЕ - Руска и кинеска авијација осам сати изнад азијско-пацифичког региона

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником

ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је после данашњег састанка са руским лидером Владимиром Путином у Москви да ће Кремљ ускоро изаћи са „врло добрим предлогом“ за окончање рата у Украјини, који, како тврди, у великој мери подржавају и Сједињене Државе.

26. 09. 2025. у 20:19

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.

25. 09. 2025. у 16:56

Коментари (1)

ЗА ЦЕНЗУРУ! Дакота у провидној чипки - без грудњака и гаћица