ПЕТА НОЋ НЕМИРА У ФРАНЦУСКОЈ: Скоро 500 ухапшених; Министар полиције тврди - "мирније него претходних дана" (ФОТО)

Танјуг

02. 07. 2023. у 07:20

ПЕТИ дан након полицијског убиства 17-годишњег Нахела М. насилни немири настављени су и синоћ широм Француске, али према речима министра унутрашњих послова Жералда Дерманина, било је мирније и мање насилно него претходних дана, иако је ухапшено укупно 486 изгредника.

ПЕТА НОЋ НЕМИРА У ФРАНЦУСКОЈ: Скоро 500 ухапшених; Министар полиције тврди - мирније него претходних дана (ФОТО)

Фото: Танјуг/АП пхото

У суботу је мобилисано и распоређено 45.000 полицајаца и жандарма широм Француске и само у Паризу је ухапшено 196 особе, а у Марсеју 65, преноси БФМТВ.

Млади Нахел М, кога је у уторак убио полицајац током рутинске саобраћајне провере, сахрањен је у суботу на гробљу Монт Валеријен у Нантеру у присуству мајке, баке и неколико стотина људи који су дошли да се опросте од њега.

Церемонија је завршена око 17.30 и протекла је у "веома мирно", уз присуство великог броја младих људи, сазнаје БФМТВ од особе која присуствовала сахрани. 38-годишњи полицајац који је испалио смртоносни хитац оптужен је за убиство са предумишљајем и у четвртак му је одређен притвор.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (1)

СКАНДАЛ ЗБОГ СРБИЈЕ?! Ево шта се у Босни десило многим навијачима Румуније!