"ОВО ЈЕ МЕЂУНАРОДНИ ТЕРОРИЗАМ": Захарова о нападу дроновима на Москву

ПОРТПАРОЛКА Министарства спољних послова Русије Марија Захарова оценила је да покушај Кијева да нападне област у Москви у којој се налазе објекти цивилне инфраструктуре, укључујући и међународни аеродром, представља још један акт тероризма.

ОВО ЈЕ МЕЂУНАРОДНИ ТЕРОРИЗАМ: Захарова о нападу дроновима на Москву

Фото: Профимедиа/Shutterstock/Илустрација

- С обзиром на то да Зеленски врши ове терористичке нападе оружјем које испоручује Запад или које је купљено из западних фондова, ово је међународни тероризам - написала је Захарова на Телеграму.

Према њеном мишљењу, међународна заједница мора да схвати да Сједињене Државе, Британија, Француска, сталне чланице Савета безбедности УН, како је навела, "финансирају терористички режим".

Руске службе са ванредне ситуације саопштиле су раније јутрос да су две беспилотне летелице онеспособљене у Новој Москви, московском административном округу, а још једна у Калушкој области, југозападно од руске престонице.

РИА Новости касније су јавиле да су у Новој Москви оборена још два дрона.

БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКЕ ПАТРОЛЕ - Руска и кинеска авијација осам сати изнад азијско-пацифичког региона

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (1)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?