ПРЕМИЈЕР ЧЕШКЕ: Украјина мора да зна перспективе за чланство на НАТО самиту
ЧЕШКА и Словачка се слажу у мишљењу да Украјина мора на предстојећем НАТО самиту у Виљнусу добије велику политичку подршку, укључујући и перспективе њеног чланства у Алијанси, изјавио је чешки премијер Петр Фиала након раззговора са премијером Словачке Људовитом Одором у Прагу.
Фото: Профимедиа
-Украјина, на НАТО самиту у Виљнусу 11-12. јула, очекује јасан сигнал земаља чланица Алијансе. Чешка и Словачка се слажу да би на самиту требало тежити да Украјина добије што јачу политичку подршку, укључујући и информације о перспективи њеног чланства у савезу, рекао је он.
Нагласио је да Чешка и Словачка и даље намеравају да активно подржавају Украјину и да учествују у њеној обнови. Истакао је да ће Чешка обновити Дњепропетровску област, али да је спремна и да учествује у обнови и других региона.
Фиала је изјавио и да је задовољан чињеницом да ће на самиту у Виљнусу учествовати и лидери неких држава Југоисточне Азије, додао је и да је неопходно подржати чланство Шведске у НАТО које још увек нису ратификовале Турска и Мађарска.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ОБУКА НА "ТЕРМИНАТОРИМА": Вежба мобилисаних резервиста и добровољаца у Доњецку
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ О УКРАЈИНСКОМ ПВО: Кијев треба да буде основ за европски небески штит
03. 07. 2023. у 23:42
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (1)