"НИСУ ДОШЛИ, А НИСУ НИ ПОГЛЕДАЛИ" Лукашенко је Вагнеру за џабе понудио камп
НИКО из "Вагнера" још увек није посетио напуштени војни камп који је белоруски председник Александар Лукашенко понудио на коришћење тој приватној руској војној компанији, изјавио је данас саветник министра одбране Белорусије Леонид Касински.

Фото: ЕПА
На питање новинара да ли је "Вагнер" дошао да погледа локацију, Касински је рекао: "Нису дошли, нису погледали", преноси Ројтерс.
Касински је додао да је у том кампу постављено око 300 шатора за вежбање, али је истакао да они нису повезани са "Вагнером".
Лукашенко је претходно рекао да је Белорусија понудила "Вагнеру" напуштене војне кампове из совјетског доба, али је додао да група има "другачију визију распоређивања".
Он је јуче изјавио да шеф паравојне групе Јевгениј Пригожин није у Белорусији, већ да се налази у Санкт Петербургу у Русији.
Међутим, портпарол Кремља Дмитриј Песков је данас рекао да Москва нема информације о тренутној локацији оснивача паравојне групе "Вагнер" Јевгенија Пригожина, преноси ТАСС.
- Не могу ништа да кажем, немамо никакве информације о томе. Немам шта да додам на оно што смо раније рекли - изјавио је Песков.
БОНУС ВИДЕО: ВОЈНЕ ВЕЖБЕ У БЕЛОРУСИЈИ - Заједнички маневри руских и белоруских снага
Препоручујемо

КАКО ЈЕ ЛУКАШЕНКО УПЛАШИО НАТО: Запад страхује од растуће моћи Белорусије
30. 06. 2023. у 21:32

ПОСТОЈИ ЛИ И ДАНАС? Шта се десило са леденим брегом због ког је Титаник потонуо
07. 07. 2023. у 07:36

МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље
ВЛАДА Молдавије донела је одлуку о привременом ограничењу увоза шећера из Србије, уз образложење да на тај начин жели да заштити домаћу производњу и стабилизује тржиште.
10. 10. 2025. у 13:22

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: "Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима"
РУСКЕ оружане снаге током ноћи извеле су масовни напад на енергетске објекте који напајају војно-индустријски комплекс Украјине, саопштило је Министарство одбране Русије.
10. 10. 2025. у 14:48

НАУЧНИЦИ ЗАБРИНУТИ: Открили нешто алармантно што цури испод океана око Антарктика: "Непознаница - не знамо зашто"
НАУЧНИЦИ су открили алармантан феномен на Антарктику - метан, гас који снажно загрева планету, ослобађа се из пукотина на морском дну "запањујућом брзином" како се регија загрева. Ово откриће изазива бојазан да су постојеће прогнозе глобалног отопљавања можда биле подцењене, пише Си Ен Ен.
11. 10. 2025. у 10:46
Коментари (0)