"БАЈДЕН МОЖЕ ДОЖИВЕТИ ПИ-АР КОШМАР" Бивши амерички обавештајац о слању касетне муниције Украјини
ОДЛУКА Сједињених Америчких Држава да Украјини пошаље касетну муницију може за америчког председника Џозефа Бајдена да буде „прави пи-ар кошмар“, изјавио је бивши амерички војни обавештајац Скот Ритер.
FOTO: AP/Tanjug
Према његовим речима, Вашингтон планира да Кијеву пошаље стару муницију, која с обзиром на то да јој је истекао рок трајања, можда неће експлодирати и није погодна за употребу на линији фронта.
- Реч је о муницији која је произведена 1987. године. Као и обично, Украјини не дају најбоље оружје, већ застарело са истеклим роком производње - рекао је Ритер.
Додао је да су у Пентагону свесни да ће се ови пројектили показати као неефикасни на фронту у околностима у којима се налазе Оружане снаге Украјине.
Као резултат испоруке наоружања које је забрањено међународном конвенцијом и трагичним последицама употребе касетних бомби, Бајденовој репутацији може да се нанесе озбиљна штета, закључује бивши амерички војни обавештајац.
Сједињене Америчке Државе ће испоручити Украјини касетну муницију, саопштио је јуче саветник америчког председника за националну безбедност Џејк Саливан. Она је забрањена међународном конвенцијом коју су ратификовале 123 земље, не укључују САД и Украјину. Према подацима руске војске, Оружане снаге Украјине су већ користиле касетну муницију приликом гранатирања Донбаса.
Према речима портпарола Министарства одбране Русије Игора Конашенкова, то говори о томе да је задатак украјинских војника убиство максималног броја цивила.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
„Тимски рад је кључан“: Руски војници изводе борбене вежбе на полигонима близу линије фронта
ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ ОРБАНА: Ситуација је опасна, Европа је на прагу рата
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је данас да је ситуација опасна и да је Европа на прагу рата.
15. 11. 2025. у 18:52
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)