РУСИ ШАЉУ ФЛОТУ И МОРНАРИЦУ У СУСРЕТ КИНЕЗИМА: Велики маневри у Јапанском мору
ОРУЖАНЕ снаге Русије ускоро ће учествовати у заједничким војним вежбама са Кином у Јапанском мору, саопштило је у данас кинеско Министарство одбране.

Фото: Профимедиа/Илустрација
- У складу са годишњим планом сарадње оружаних снага Русије и Кине, руска војска ће ускоро послати морнарицу и ваздухопловство да учествују у вежбама Север-Интеракција 2023, коју организује Северна борбена команда Народне ослободилачке армије у централном делу Јапанског мора - наводи се у саопштењу кинеског Министарства одбране, преноси агенција РИА Новости.
Како је саопштило Министарство одбране Кине, тема вежби ће бити "одржавање безбедности стратешких поморских путева", а сврха маневара је повећање нивоа стратешке интеракције између кинеских и руских оружаних снага, јачање способности за заједничко одржавање регионалног мира и стабилности и одговора на различите изазове у области безбедности.
БОНУС ВИДЕО: СТИГЛО ПОЈАЧАЊЕ ЗА РУСКУ МОРНАРИЦУ - Најбољи систем противваздушне одбране кратког домета
Препоручујемо

"СУДЕ МИ ЗА ХРИСТА, ЦРКВУ И ВЕРУ": Игуман Кијевско-Печерске лавре пребачен у притвор
15. 07. 2023. у 07:17

РАТ У УКРАЈИНИ: Захарова - Покушај атентата на руске новинаре показује терористичку природу Кијева (ФОТО/ВИДЕО)
15. 07. 2023. у 07:03 >> 23:27

БИВШИ АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ О СПОРАЗУМУ: Трампов план је да се Украјина преда Русији
БИВШИ командант америчке војске у Европи, пензионисани генерал Бен Хоџес, изјавио је да Трампов план за мир у Украјини значи њену „предају“ Русији.
18. 03. 2025. у 11:53

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију
РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.
16. 03. 2025. у 19:40

ПОРОШЕНКО УДАРИО НА ЗЕЛЕНСКОГ: "Води Украјину у диктатуру, Трамп не верује Путину - треба му план Б"
ОН ЈЕ БИВШИ председник Украјине и сматра се главним политичким супарником актуелног председника Володимира Зеленског.
19. 03. 2025. у 10:20
Коментари (0)