ИЗВУЧЕНО СЕДАМ ТЕЛА ИЗ ПОПЛАВЉЕНОГ ТУНЕЛА: Трагедију у Јужној Кореји узроковале огромне падавине и клизишта

Танјуг

16. 07. 2023. у 07:21

ЈУЖНОКОРЕЈСКИ спасиоци извукли су седам тела из поплављеног тунела, где је око 15 возила било заглављено у блату, након великих падавина и клизишта која су уништила домове, па се данас број погинулих повећао на 33, док је неколико хиљада људи евакуисано, пренео је АП.

ИЗВУЧЕНО СЕДАМ ТЕЛА ИЗ ПОПЛАВЉЕНОГ ТУНЕЛА: Трагедију у Јужној Кореји узроковале огромне падавине и клизишта

Foto: Profimedia

Близу 400 спасиоца, укључујући и рониоце, претраживали су тунел у граду Ченгџу, где су се возила заглавила у суботу увече, рекао је шеф градске ватрогасне службе.

Званичник ватрогасне службе покрајине Северни Чунгчеонг Јанг Чан-мо, рекао је да ће бити потребно неколико сати да се испумпа вода из тунела, која је нарасла до четири, пет метара.

Деветоро људи је спашено из тунела, а верује се да је 11 људи нестало, на основу позива родбине и пријатеља. Међутим, тачан број заробљених путника се и даље не зна.

Јужну Кореју су погодиле јаке кише од 9. јула, евакуисано је 6.100 људи, а 27.260 домаћинстава је остало без струје претходних дана.

Најмање 22 особе су задобиле медицинску помоћ.

 

БОНУС ВИДЕО: ЗАЛЕПИЛИ СЕ НА АЕРОДРОМСКУ ПИСТУ -  Климатски активисти протестовали у Хамбургу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (0)

Војин Ђорђевић: ВОДАВОДА је одабрала нас